Kurs łączy w sobie pracę indywidualną (przerabianie materiałów) oraz pracę zespołową (tworzenie projektów). Czas przerabiania materiałów możesz w pełni dostosować do swoich potrzeb. W przypadku pracy projektowej wszystko zależy od ustaleń, jakie wypracujesz wspólnie ze swoim zespołem — ze swojej strony nie narzucamy odgórnie formy, czasu, ani częstotliwości spotkań zespołowych. Spotkania organizacyjne oraz testy organizowane są zawsze o godzinie 18:00, a ich dokładne rozmieszczenie możesz zobaczyć w pełnym harmonogramie CodersCamp.
Tak, narodowość nie ma żadnego wpływu na możliwość wzięcia udziału w kursie.
Cała komunikacja na kursie, interaktywny plan nauki oraz testy są w języku polskim. Konkretne materiały podlinkowane w ramach planu nauki prowadzą zarówno do polskich, jak i angielskich źródeł. Wszystkie projekty oraz zadania praktyczne napisane są w języku angielskim
Kliknij tutaj i wypełnij formularz rekrutacyjny. Po zapisaniu się sprawdź pełen harmonogram zapisów na CodersCamp dostępny w tej sekcji.
Ze względu na 6-osobową liczebność zespołów liczba miejsc na kursie to: 6 * liczba mentorów. Aktualnie możemy przyjąć na kurs 174 osób. Pamiętaj jednak, że do rozpoczęcia CodersCamp ta wartość będzie jeszcze rosnąć.
Zostaniesz przydzielony do 6-osobowego zespołu, gdzie ze wsparciem mentora będziesz nadal się rozwijał i tworzył projekty. Od tego momentu czekają Cię jeszcze 4 moduły i związane z nimi testy, po których przejściu będziesz gotowy do rozpoczęcia kariery jako web developer.
Otrzymasz od nas pełną wersję interaktywnego planu nauki, który przeprowadzi Cię przez teorię dotyczącą web developmentu. Nie zostaniesz jednak przydzielony do zespołu projektowego, przez co kwestia budowania portfolio będzie leżała całkowicie po Twojej stronie. Jako dodatkowe wsparcie otrzymasz dostęp do zamkniętego serwera Discord, na którym znajdują się wszystkie osoby zapisane na CodersCamp — możesz wykorzystać to do zorganizowania zespołu projektowego na własną rękę.
Formularz rekrutacyjny dostępny jest pod tym linkiem.
Na CodersCamp mogą zapisać się osoby w każdym wieku. Jeśli masz mniej niż 16 lat, będziemy jedynie wymagać odpowiedniej zgody podpisanej przez Twojego opiekuna prawnego (odezwiemy się do Ciebie w tej sprawie, kiedy dostaniesz się na kurs).
Nie. Kurs prowadzony jest całkowicie od podstaw.
Informację o wszystkich technologiach możesz odnaleźć w naszym planie kursu.
Niestety test kwalifikacyjny na CodersCamp odbywa się tylko raz w ściśle określonym terminie 😕 Jeśli nie uda Ci się na nim pojawić, nie będziesz miał szansy, aby dostać się na kurs.
Bardzo możliwe. Jeżeli działasz już jako web developer i patrząc na nasz plan kursu, widzisz u siebie braki wiedzy tylko w kilku miejscach (np. pracujesz na co dzień w Vue zamiast React'a lub jesteś front-end developerem i nie znasz dobrze Node.js) będziesz miał ponad 2 miesiące na uzupełnienie braków. Oczywiście w tym czasie możesz liczyć na pełną pomoc ze strony nas oraz innych mentorów.
Bez problemu. Jeśli nie czujesz, że Twoje predyspozycje czasowe wystarczają, aby prowadzić zespół samodzielnie, daj nam znać. Przypiszemy Cię do zespołu razem z innym mentorem o podobnej preferencji. Jeśli masz już na myśli kogoś konkretnego, z kim chciałbyś prowadzić zespół, również daj nam znać.
CodersCamp jest bardzo elastycznym kursem. Materiały teoretyczne możesz przerabiać w dowolnym momencie, a spotkania dotyczące projektów ustalasz indywidualnie w ramach swojego 6-osobowego zespołu. Jedyne terminy, które są obowiązkowe i nieprzesuwalne to terminy testów. Testy zawsze odbywają się raz w miesiącu, w środę o 18:00. Ich dokładny rozkład możesz sprawdzić w pełnym harmonogramie CodersCamp.
Aby nadążać za programem kursu, warto poświęcać na niego co najmniej 3 godziny dziennie, czyli około 20 godzin tygodniowo.
Testy sprawdzające wiedzę są obowiązkowe i nie posiadają drugich terminów. W związku z tym upewnij się, że dasz radę podejść do każdego z testów, sprawdzając ich terminy w pełnym harmonogramie CodersCamp.
Jednym z naszych celów jest umożliwienie każdemu sprawdzenie się w roli programisty. W związku z tym, z kursu możesz zrezygnować w dowolnym momencie bez żadnych konsekwencji.
Nie, cały kurs jest w pełni darmowy. W ramach materiałów odnajdziesz czasami polecane przez nas źródła, które są płatne, niemniej ich zakup nie jest wymagany do ukończenia kursu.
Wierzymy, że każdy powinien zyskać szansę poznania branży IT bez konieczności błądzenia w setkach materiałów zamieszczonych w sieci, czy wydawania ogromnych kwot na kursy o niewiadomej jakości. Naszą wizję podzielają zarówno mentorzy, jak i osoby zajmujące się organizacją kursu, które angażują się w CodersCamp w pełni pro bono. Dodatkowo wszystkie koszty kursu, których nie da się uniknąć (np. utrzymanie serwerów, wykorzystywane narzędzia), pokrywane są przez naszych partnerów.
Podczas kursu możesz liczyć na wiele materiałów i szkoleń, które pomogą Ci w poszukiwaniu pracy. Dla najlepszych przewidujemy także konsultacje CV oraz próbne rozmowy rekrutacyjne. Innymi słowy, dajemy różne możliwości, których odpowiednie wykorzystanie zależy już tylko od Ciebie. Nie pośredniczymy w żaden sposób w znalezieniu dla Ciebie pracy.